تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

زندگینامه استاد احمد احمدزاده بیانی

  به نقل از روزنامه "مردم سالاری"  مورخ "سه شنبه 1 آذر 1384 – صفحه 9":

  "احمد بیانی" در سال 1318 در تبریز به دنیا آمد؛ با اتمام تحصیلات در دانشسرای عالی، در دبیرستانهای مناطق مختلف کشور به تدریس اشتغال ورزید، همزمان با تدریس به تحصیلات خود ادامه داد و سرانجام در سال 1359، با استفاده از بورس وزارت علوم، از دانشگاه سوربون پاریس فارغ التحصیل و در رشته آموزش با گرایش روانشناسی به اخذ مدرک دکتری نایل شد.

  پس از برگشت به کشور به عنوان عضو کمیسیون ملی یونسکو به مدت 8 سال مسوولیت بخش آموزش این کمیسیون را بر عهده گرفت و با شرکت در کارگاه آموزشی یونسکو که ئر سطح بین المللی در شهر "چیانگ مای" تایلند تشکیل شده بود در سال 1367 دوره تخصصی روش تحقیق را گذراند و مدتها در موسسات پژوهشی به انجام کارهای تحقیقی اشتغال ورزید.

  نخستین اثر قلمی او در سال 1344 در روزنامه "آدینه" منتشر و در همان روزنامه تحلیلهای سیاسی متعددی از ود به چاپ رسید؛ در سالهای قبل از انقلاب، آثاری مانند "اساطیر"، "تولید و جامعه"، و چند اثر دیگر که جملگی ترجمه از نویسندگان خارجی بودند توسط او ترجمه و منتشر شد. در سال 1366 با انتشار کتاب "زندگی چیست؟" اولین اثر تالیفی را به بازار ارایه کرد و در آن با تاکید بر جنبه های روانشناختی زندگی ظرح جدیدی از معرفت شتاختی و نیز تحلیل سیستم های حیات مورد توجه قرار داد. 

  در سال 1370 با انتشار کتاب "نگرش و روش تحقیق" به تحلیل تفکر پژوهشی پرداخت و نقش آن در کاربرد روشهای علمی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. 

  در سال 1371 با انتشار کتاب "قصه ها و باورها" روشهای جدیدی را به منظور آموزشهای پژوهشی به جوانان و نوجوانان در قالب قصه و فرهنگ عامه پیشنهاد کرد.

  در سال 1378 در کتاب "روشهای تحقیق و سنجش" با تاکید بر تولید روشهای پویا و نوین و جایگزینی روشهای قالبی تحقیق با شیوه های قالب زدا، در زمینه روش های تحقیق تحلیل های جدیدی ارایه داد.

  در سال 1382 با انتشار کتاب "تجزیه و تحلیل سیستم های اجتماعی" مبانی روانشناختی جامعه را مورد بحث و تحلیل قرار داد.

  در سال 1383 کتاب "روانشناسی مدیریت" او تجدید چاپ و در دانشگاه پیام نور به عنوان کتاب درسی مورد استفاده قرار گرفت.

  همچنین تاکنون دهها اثر پژوهشی از او منتشر و در مطبوعات مختلف مقاله های تحلیلی متعددی از او به چاپ رسیده است و مقاله های وی برنده لوح پنجمین جشنواره مطبوعات اعلام شد.

  به نقل از روزنامه "ایران" منتسر شده در "چهارشنبه 25 شهریور ماه 1383 – صفحه 20":

  دکتر احمد بیانی فارغ التحصیل دانشگاه سوربون پاریس، مطالعات زیادی در آثار متفکران معاصر از جمله " فوکو، لاکان، و ..." دارد. وی صاحب تالیفات متعددی و نیز دویست مقاله در مطبوعات کشور است. سالها در کمیسیون ملی یونسکو به کار مشغول بوده و در همایش های بین المللی زیادی شرکت داشته است. وی در سال 1376 جایزه پنجمین جشنواره مطبوعات کشور را کسب کرده و هم اینک ضمن تدریس در دانشگاههای مختلف کشور، با سازمانهای علمی و آموزشی مختلف همکاری می کند.

  به نقل از روزنامه کردی "آشتی"، منتشر شده در تاریخ" شنبه 16 خرداد 1383 – صفحه 5":

  دکتر احمد بیانی فارغ التحصیل دانشگاه سوربون پاریس، مطالعات خود را به آثار متفکران معاصری چون "فوکو، سارتر، لاکان، و ..." معطوف کرده است. وی صاحب تالیفات متعدد و نیز دویست مقاله در مطبوعات کشور است. سالها در کمیسیون ملی یونسکو مشغول به کار بوده و در همایشهای مختلف بین المللی حضوری فعال داشته است. ود در سال 1376 جایزه پنجمین جشنواره مطبوعات کشور را کسب کرده و هم اینک ضمن تدریس در دانشگاه های مختلف کشور، با سازمانهای علمی، فرهنگی و امور آموزشی مختلف همکاری می کند.

  به نقل از روزنامه "صبا"، مورخ  " پنج شنبه 10 اردیبهشت 1383 – صفحه 6":

  اقتضاعات جدید اجتماعی و فرهنگی را با مدیر اسبق دپارتمان آموزش و پرورش یونسکو در ایران به گفت و گو می نشینیم. احمد بیانی فارغ التحصیل روانشناسی آموزشی از سوربن فرانسه که هم اکنون به تدریس پژوهش و تحقیق می پردازد. صاحب آثار تالیفی و تحقیق بسیاری است و چندین ترجمه از فرانسوی و انگلیسی را نیز در کارنامه علمی خود به ثبت رسانده است. ...                   

  برای آشنایی بیشتر با این استاد بزرگوار به وب سایت شخصی ایشان به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید.        

                                                                   http://www.bayani-ahmad.ir


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 12 آذر 1391 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 28 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160054
 • بازدید امروز :402126
 • بازدید داخلی :48441
 • کاربران حاضر :159
 • رباتهای جستجوگر:353
 • همه حاضرین :512

تگ های برتر